Azurirano11:14:12 AM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Fudbaleri u borbi za vrh tabele

FUDBAL: Fudbaleri u borbi za vrh tabele

• PDF

Sezona 2013/2014. Vojvođanske lige startovala je 18. avgusta i do sada je odigrano sedam kola. Evo rezultata do sada odigranih utakmica jesenjeg dela prvenstva:

1. kolo, Starčevo: Borac- Bačka Topola (B. Topola) 3:2
2. kolo, Kikinda: OFK Kikinda- Borac 0:3
3. kolo, Starčevo: Borac- Borac (Sakule) 1:2
4. kolo, Srpska Crnja: Budućnost- Borac 1:1
5. kolo, Starčevo: Borac- Sloboda (Novi Kozarci) 5:1
6. kolo, Vršac: Vršac- Borac 0:0
7. kolo, Starčevo: Borac - Radnički (Kovin)

U prvom kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Bačke Topole, povratnika u ovu ligu iz višeg ranga i to je bio derbi prvog kola Vojvođanske lige - Istok. Nije počelo dobro po domaću ekipu jer su gosti već u 4. minutu poveli sa 1:0. U jednoj tvrdoj utakmici domaćin je uspeo da izjednači u 45. minutu preko stranca u ekipi Borca Viktora Agboa, tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu već na samom startu u 50. minutu Zvonko Đaković postiže pogodak i dovodi domaće u vođstvo od 2:1. U 78. minutu opravdano je dosuđen kazneni udarac za goste i rezultat je 2:2. U samom finišu utakmice u 86. minutu opravdano je dosuđen kazneni udarac i za Borac, kada je u kaznenom prostoru srušen Stanisavljević, a Đaković iz drugog pokušaja uspeo da savlada protivničkog golmana i donese pobedu svom timu od 3:2.

U 2. kolu Borac je gostovao u Kikindi istoimenoj ekipi. U jednoj dinamičnoj utakmici gde je gostujuća ekipa diktirala tempo i stvorila više povoljnih prilika za postizanje gola od čega je uspela da iskoristi tri. Strelci na utakmici bili su Viktor Agbo u 25. minutu, Zvonko Đaković u 43. minutu, kada je sa nekih dvadesetak metara postigao evro gol i Stevan Nilkolov u 54. minutu, tako da je utakmica završena pobedom Borca od 3:0.

U trećem kolu Borac je na svom terenu dočekao imenjaka iz Sakula, inače novajliju u ligi. očekivalo se da će to biti jedna lakša utakmica i da će domaća ekipa uknjižiti tri nova boda, ali nije bilo tako. Borac je igrao smušeno i pružio je jednu od najlslabijih partija na svom terenu od kako se takmiči u Vojvođanskoj ligi. Prvo poluvreme i pored nekoliko prilika za postizanje gola koje je propustila domaća ekipa, završeno je rezultatom 0:0. U nastavku utakmice očekivao se veći pritisak domaće ekipe ali su gosti prvi došli u vođstvo u 68. minutu, a samo dva minuta kasnije Đaković je uspeo da izjednači na 1:1. U 72. minutu ponovo gosti vode ovoga puta sa 1:2. Do kraja utakmice domaća ekipa je pokušavala da stigne do izjednačenja ali nije u tome uspela. Po završetku ove utakmice trener Borca Miljan Blazović podneo je ostavku.

U četvrtom kolu otišlo se na gostovanje u Srpsku Crnju ekipi Budućnosti, a ekipu je vodio pomoćni trener Marko Perovanović. U jednoj otvorenoj utakmici sa malo prilika za postizanje gola domaća ekipa je prva uspela da postigne pogodak i u 33. minutu i povede sa 1:0. U samom finišu prvog poluvremena Borac je uspeo da izjednači na 1:1 preko Viktora Agboa što je bio i rezultat poluvremena. U nastavku utakmice gostujuća ekipa je imala više loptu u svom posedu i više napadala, ali nije uspela da postigne pogodak i tako dođe do pobede i sva tri boda.

U 5. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Slobode iz Novih Kozaraca. Na ovoj utakmici debitovao je novi trener Borca Predrag Pejović koji je bio trener i u nekim prvoligaškim ekipama u Srbiji i Crnoj Gori. Na ovoj utakmici gostujuća ekipa se opredelila da brani svoj gol i tako pokuša da ostane neporažena. Domaća ekipa je imala inicijativu od samog početka starta, stvarala prilike i promašivala iste. U 45. minutu hladan tuš na Opštinskom stadionu kada su gosti po prvi put šutnulu na gol domaćih i uspeli da postignu pogodak i tako se otišlo na odmor rezultatom 0:1. U drugom poluvremenu domaća ekipa vrši sve veći pritisak ka golu gostiju a plod takve igre je pogodak u 60. minutu, kada je Rade Makarun uspeo da izjednači na 1:1. U 65. minutu već je 2:1 za Borac a strelac je Đaković. Tada su se razigrali domaći igrači, a gostima je ponestalo snage tako da su domaći fudbaleri do kraja utakmice postigli još tri pogotka a strelci su bili Nikolov u 71. minutu, Đukić u 76. i Arsenijević u 86. minutu tako da je ova utakmica završena ubedljivom pobedom Borca 5:1.

U 6. kolu Borac je gostovao u Vršcu istoimenoj ekipi gde je odigrao derbi. Na ovoj utakmici gostujuća ekipa je pružila dobru partiju i u najmanju ruku bila ravnopravan protivnik lideru na tabeli. U dinamičnoj igri bilo je prilika na obe strane a najpovoljnije propustili su Makarun u 28. i Đakoviću 63. minutu. U 72. minutu poništen je gol koji je postigao Đaković navodno zbog ofsajd pozicije. U 80. minutu pištaljka sudije utakmice ostala je nema kada je u kazneneom prostoru domaćina srušen Zvonko Đaković, tako da je utakmica završena rezultatom 0:0.

U sedmom kolu - komšijski derbi: Borac je na svom terenu dočekao Radnički isz Kovina. Raspoloženi igrači Borca od samog početka stavili su do znanja da ih u ovom mečui zanimaju samo tri boda. Nakon nekoliko šansi, polovinom prvog poluvremena Starčevci dolaze u vođstvo golom Nikolajeva a pred kraj poluvremena Mitić povisuje na 2:0. U nastavku susreta sve na stadionu iznenadio je Steva Nikolov kada je pravo iz kornera zatresao mrežu gostjućeg golmana. Borac i dalje nije stao, ređale su se šanse ali su golove postizali - gosti. Dvostruki strelac Savić zapretio je da utakmicu učini neizvesnom, ali nakon nekoliko stopostotnih šansi Borca, rezultat je ostao 3:2 za Starčevce.

Evo rasporeda narednih utakmica:
8. kolo 6. 10. u 15:30 sati:
Pačir: Bačka - Borac;
9. kolo 13. 10. u 15 sati, Starčevo: Borac - Jedinstvo (B. Karađorđevo);
10. kolo 20. 10. u 15 sati: Adorjan: Tisa - Borac
11. kolo 27. 10. u 14 sati, Starčevo: Borac - Bilećanin (Sečanj).

Mlađe kategorije FK-a Borac u sezoni 2012/2013. postigle su zapažene rezultate. Škola fudbala u ligi FSOP koje trenira Boško Đorđević osvojila je prvo mesto. U okviru lige FSO Pančevo petlići Borca zauzeli su drugo mesto sa trenerom Miljanom Blazovićem. U okviri lige FSP Pančevo pioniri Borca zauzeli su drugo mesto a trenira ih Boško Đorđević. Najmlađa selekcija koju trenira Slobodan Orešković ne igra ligu već ostvaruje uspehe po turnirima.

Vredno je pomenuti naše igrače koji su prešli u klubove višeg ranga: Ivan Lapić i Nikola Joković su prešli u FK Jagodina, Mihajlo Živković u FK Rad a Kristijan Marinković i M. Aleksovski u FK Dinamo.