Azurirano10:07:39 AM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Fudbaleri Borca na kraju treći

FUDBAL: Fudbaleri Borca na kraju treći

• PDF

Sezona 2012/2013. završena je 8. juna utakmicama 30. kola gostovanjem u Vršcu istoimenoj ekipi. Tim Borca završila je prvenstvo na trećem mestu na tabeli Vojvođanske Fudbalske lige - Istok.

Evo rezultata utakmica poslednja dva kola prolećnog dela prvenstva:
29. kolo, Starčevo:
Borac - Radnički (Bajmok) 2:2
30. kolo, Vršac:
Vršac- Borac 2:0
U 29. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Radničkog iz Bajmoka. Na ovoj utakmici koja je bila bez rezultatskog značaja trener Borca Miljan Blazović pružio je priliku od samog starta dvojici kadeta: Stojčevu i Zariću.
U zanimljivoj utakmici i dopadljivoj igri sa dosta prilika domaća ekipa je bila nadmoćnija od samog starta utakmice i stvorila je više povoljnih prilika, a jednu u 34 minutu iskoristio je najbolji strelac Borca Zvonko Đaković i to je 1:0, što je i bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice ništa se nije promenilo na terenu i domaća ekipa je i dalje imala više od igre i bila nadmoćnija. U 67. minutu u kaznenom prostoru gostiju oboren je Rade Makarun a sudija ispravno dosudio kazneni udarac za domaću ekipu, a siguran izvođač je Makarun i to 2:0. U nastavku utakmice dolazi do malog opuštanja u domaćoj ekipi, a gostujući tim je preuzeo inicijativu a plod takve igre je pogodak za goste u 77. minutu i rezultat je smanjen na 2:1. Do kraja utakmice gosti su uspeli da iskoriste još jednu nesmotrenost u domaćoj odbrani i da u 88 minutu stignu do izjednačenja na 2:2 iz slobodnog udarca sa nekih 17 metara što je i konačan rezultat ove utakmice.
U 30. kolu Borac je gostovao u Vršcu. Na ovo gostovanje ekipa je otputovala bez nekoliko standardnih prvotimaca. Odigrana je prva prvenstvena utakmica, kvalitetna, dinamična i oštra ali u granicama dozvoljenog. Obe ekipe su bile motivisane da dođu do željenog rezultata. U rezultatski neizvesnoj utakmici do samog kraja daomaća ekipa je imala više sportske sreće i uspela je da zabeleži pobedu od 2:0 golovima u 75. i 85. minutu iz kaznenog udarca.
Ovom utakmicom prvenstvo je završeno, sledi pauza a pripreme za novu sezonu uslediće oko 10 jula, dok će novo prvenstvo startovati polovinom avgusta, o čemu će ljubitelji fudbala biti blagovremeno obavešteni.

16. AFK (-1) 30 2 3 25 18:85 -67 8

U viši rang plasirali su se Jedinstvo iy Novog Bečeja kao prvoplasirana ekipa i Bačka 1901 iz Subotice koja je bila bolja u baraž utakmici prostiv drugoplasiranog tima iz Vojvođanske lige Zapad. Ligu napuštaju Zadrugar iz Lazareva i AFK iz Ade. Novi ligaši su Tisa iz Adorjana, Crvena zvezda iz Ruskog Sela i Vršac Junajted iz Vršca.

ARHIVA: BROJ 233

ARHIVA: BROJ 232

ARHIVA: BROJ 231

ARHIVA: BROJ 230

ARHIVA: BROJ 229