Azurirano11:18:07 AM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Ipak bez baraža za viši rang

FUDBAL: Ipak bez baraža za viši rang

• PDF

Porazom u Subotici protiv Bačke 1901 fudbaleri Borca propustili priliku da na kraju prvenstva budu drugi na tabeli i da kroz baraž pokušaju da se domognu višeg ranga.

Borac - Kolonija (Kovin) 1:0

U 23. kolu Borac je gostovao u Banatskom Karlovcu ekipi Proletera. Na ovoj utakmici sve je dobro krenulo za gostojuću ekipu koja je od samog starta imala terensku inicijativu. Dobra igra u prvih 30 minuta krunisana je pogodkom u 25. minutu kada je Zvonko Đaković izbegao ofsajd poziciju i majstorski fintom izbacio iz igre dva protivnička igrača, a potom rutinski savladao domaćeg golmana i to je 0:1. Posle vodjstva Starčevci propuštaju još jednu idealnu priliku u kojoj se ponovo našao Đaković, ali je ona ostala neiskorišćena. Ubrzo je stigla kazna: posle greške u gostujućoj odbrani, domaća ekipa uspeva da izjednači na 1:1, a igrao se 35. minut. To je ujedno bio rezultat poluvremena. U 53. minutu dosudjen je sumnjiv kazneni udarac za domaću ekipu koji je pretvoren u pogodak i to je 2:1. U 75. minutu iz igre je isključen igrač Borca Arsenijević i od tog momenta teško je bilo očekivati da može da se uradi nešto više sa igračem manje. U 80. i 82. minutu domaćin postiže još dva pogodka i tako dolazi do ubedljive pobede od 4:1.

U 24. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Slobode iz Novih Kozaraca i do pobede stigao mnogo teže nego što se očekivalo, a treba istaći da je domaća ekipa igrala oslabljena, bez Saše Jovanovića, Mitića i Arsenijevića a na samom startu povredio se i najbolji strelac Borca Zvonko Đaković tako da je morao biti zamenjen. U dosta bledoj igri vredno pomena je jedini pogodak na utakmici koji je postigao Marko Perovanović u 33. minutu Imala je domaća ekipa još nekoliko povoljnih prilika, a najpovoljniju propustio je Spasić u 76. minutu kada je izašao sam ispred protivničkog golmana i pokušao efektno da ga lobuje, ali nije to uradio najbolje.

U 25. kolu Borac je gostovao lideru na tabeli, ekipi koja će od naredne sezone igrati u višem rangu, Jedinstvu iz Novog Bečeja. Od samog starta gostujuća ekipa je igrala veoma borbeno i požrtvano a plod takve igre su i prilike kada je idealnu šansu propustio Labudić kada je šutirao sa nekih 15-16 metara iz idealne pozicije, ali je uspeo da pogodi samo prečku protivničkog gola. Još jednu priliku za goste propustio je Đaković kada je šutirao iz dobre pozicije u sam gornji levi ugao, ali je protivnički golman dobro reagovao i uspeo loptu da izbaci u korner. Domaća ekipa je prvi put opasnije pimetila u 45. minutu kada je Radišić, inače prvi strelac lige, šutirao iskosa sa desne strane visoko preko gola. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je imala više od igre negde do 65. minuta a potom malo posustaje tako da su domaći sve više napadali, no bez pravih prilika. U 72. minutu dosudjen je opet sumnjiv kazneni udarac protiv Borca, navodno zbog igranja rukom u svom kaznenom prostoru kapitena Saše Jovanovića, koji je pretvoren u pogodak i to je 1:0 za domaće što je konačan rezultat ove utakmice.

U 26. kolu ekipa Borca dočekala je Jedinstvo iz Banatskog Karadjordjeva. I na ovoj utakmici domaći su nastupili oslabljeni, bez nekoliko standardnih prvotimaca i to bez Mitića, Spasića, Makaruna i Đakovića. Po prvi put dobili su priliku da zaigraju za prvi tim kadeti Miloš Zarić i Igor Stojčev. Gostujuća ekipa je doputovala u Starčevo da se brani i pokuša da izbori što povoljniji rezultat. U još jednoj bledoj partiji na domaćem terenu ekipa Borca je uspela da uknjiži nova tri boda što je i najvažnije. Vredno pomena na ovoj utakmici su golovi, a prvi na veoma efektan način postigao je mladi Stanojević kada je lobovao protivničkog golmana. Konačan rezultat na ovoj utakmici postavio je kapiten Borca Marko Perovanović iz slobodnog udarca sa 25 metara.

U 27. kolu ekipa Borca gostovala je u Subotici ekipi Bačke 1901. Na ovoj utakmici domaća ekipa je pružila odličnu igru i dokazala gostujućoj ekipi da je kvalitetniji tim od njih što pokazuje i visoka pobeda od 5:0. Golovi su postignuti u 13., 29. i 41. minutu tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 3:0 za domaću ekipu. U nastavku Bačka postiže još dva pogodka i to u 60. i 75. minutu.

U 28. kolu odigranom prošle nedelje u Starčevu, Borac je ugostio kovinsku Koloniju. Rezultatski rasterećeni, i jedni i drugi prikazali su dopadljivu igru s mnogo šansi. Ipak, Borac je bio dominantniji, iako je igrao bez dva standardna prvotimca Arsenijevića i Makaruna, a utakmicu je kao starter počeo dojučerašnji kadet Zarić, pa je slavio s minimalnih ali zasluženih 1:0. Gol za domaće postigao je Đaković.

Do kraja prvenstva je ostalo da se odigra još dva kola:
1. jun 17 sati, Starčevo: Borac - Radnički (Bajmok); 8. jun 17 sati, Vršac: Vršac - Borac.