Azurirano11:40:44 PM GMT

Back SPORT SPORT KOŠARKA: Pobeda i poraz, deo su sporta

KOŠARKA: Pobeda i poraz, deo su sporta

• PDF

Košarkaški klub “Borac“ je od oktobra nastupio sa dve selekcije da se takmiči u Kvalitetnoj ligi Srbije (pioniri i mlađi pioniri). Pioniri su 13. oktobra ugostili prvog u grupi. Iako su Starčevci ove sezone nastupili kao najmlađa ekipa pružili su dostojan otpor, a utakmica je završena pobedom Pančevaca 113: 36. Dana 21. oktobra usledilo je gostovanje vršačkoj ekipi Kids-Star u hali Milenijum, a Borac je u ovoj utakmici pružio dostojan otpor samo u prvoj četvrtini gde je na semaforu stajalo 20: 10 za Vrščane, a zatim u nastavku odigrala najslabije do sada i Vrščani pobeđuju sa 92:22. Narednog vikenda je ugošćena ekipa KK PBC 64 iz Bele Crkve gde su Starčevci odigrali znatno bolje od ostalih utakmica te je viđena ravnopravna borba od samog kraja, a rezultat po četvrtinama je glasio 4:9, 19:22, 15:16, 7:19, a krajnji rezultat je 45:66 za Belu Crkvu. Jedni od najboljih igrača ovog meča su bili Andrić Mitar, Jovanović Predrag, Ferek Siniša, Perak Aleksandar i Ziriković Mihajlo. Dana 3. oktobra Starčevci gostuju lideru na tabeli KK-u Tamiš, a rezultat je bio 138:50. Narednog vikenda u Starčevo stiže Kids-Star, a Borac ovog puta znatno bolje odigrava utakmicu i pruža dosledan otpor do četvrte četvrtine gde im ponestaje snage i gube utakmicu sa 81:49, po četvrtinama: 9:21, 16:17, 19:18, 10:25. Na narednu utakmicu put Bele Crkve se krenulo sa osam igrača, bez petorice standardnih, a ispostavilo se da u ovoj uakmici je pružena najbolja partija, tako da Borac prvu četvrtinu izgubio sa pet poena razlike, a poluvreme je je pripalo domaćima sa 10 poena razlike. Na kraju Bela Crkva pobeđuje sa 53:35.

Ovom Utakmicom pioniri su završili dalje takmičenje, aod 8. decembra kreće Regionalna liga i nadamo se boljoj igri u nastavku sezone.

Mlađi pioniri u Kvalitetnoj ligi su trenutno treći na tabeli sa tri pobede i tri poraza. Dana 20. oktobra su gostovali ekipi Mladosti iz Omoljiice gde Omoljčani izlaze kao pobednici sa 68:24. Dana 28. oktobra u Starčevu gostuje ekipa Tamiš 1 koja pobećuje Starčevce sa 86:30. Zatim, 6. oktobra Starčevci su ugostili Kris-Kros 1 iz Pančeva, a ovog puta Pančevci kući dolaze sa pobedom 82:24. Potom, 13. novembra u Starčevo dolazi Tamiš 2 gde Borac beleži i prvu pobedu. Od samog početka se znalo ko će pobediti. Starčevci su napravili rezultatsku razliku do samog kraja je nisu ispuštali, po četvrtinama: 19:9, 14:5, 13:8, i 8:15, za krajnji rezultat 54:37 za Borac. Sledeća utakmica protiv Kovina je završena službenim rezultatom 20:0 za Borac. Narednu utakmicu Borac igra 1. decembra sa Kris-Krosom 2, a od meseca decembra bi trebalo da se okupi i prvi tim kako bi počeo pripreme za prestojeću sezonu.