Azurirano01:01:48 AM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Lider prvenstva pao u Starčevu

FUDBAL: Lider prvenstva pao u Starčevu

• PDF

Fudbaleri Borca doživeli su prvi poraz u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi grupa - istok tek u 9. kolu, ali su uspeli da zadaju i prvi poraz lideru prvenstva, ekipi Jedinstva iz Novog Bečeja. Evo rezultata:

Lazarevo:
Zadrugar - Borac 1: 4
Borac - Proleter 3: 0
Novi Kozarci:
Sloboda - Borac 1: 0
Borac - Jedinstvo (NB) 3: 1

U 7. kolu fudbaleri Borca gostovali su Lazarevu ekipio Zadrugara. Na ovoj utakmici igrači prikazali su najbolju igru gostovanjima u ovoj sezoni, posebno u prvih 45 minuta kada su uspeli za svega 30 minuta da postignu četiri pogodaka i već tada reše pitanje pobednika. Strelci na ovoj utakmici bili su Mitić u 2. minutu posle izvedenog kornera, Spasić u sedmom minutu z slobodnog udarca sa 23-24 metara, Makarun je psotigao treći pogodak u 14. minutu a strelac četvrtog gola za goste ponovo je Spasić u 30 minutu kada je majstorski lobovao domaćeg golmana. Propustili su gostujući igrači na ovoj utakmici veliki broj šansi i mogli su do vrha da napune gol domaćih, ali su one ostale neiskorišćene. U finišu utakmice domaći postižu počasni pogodak i utakmica se završava rezultatom 1:4.

U osmom kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Proletera iz Banatskog Karlovca. Na ovoj utakmici igrači trenera Miljana Blazovića od samog starta utakmice imali su inicijativu, a plod takve igre je krunisan u 18 minutu kada je iskosa sa desne strane snažno šutirao Aresnijević i pogodio suprotan ugao. Do kraja prvog poluvremena domaći igrači propuštaju još nekoliko prilika za pogodak, a najpovoljnije nisu uspeli da iskoriste Đaković u 23. minutu kada je pogodio stativu a Aresnijević u 32. minutu pogađa prečku. U drugom poluvremenu fudbaleri Borca nastavljaju u istom ritmu, a a pitanje pobednika rešeno je u 68. minutu kada Aresnijević postiže i drugi pogodak posle dobijene idealne lopte od strane Đakovića. U 71. minutu videli smo gol Marjana Spasića kada je posle nabačene lopte iz korenera izbijenu loptu na ivici šesnaesterca zahvatio iz voleja i pogodio nebranjeni deo gola gostiju i to je 3:0, što je i konačan rezultat ove utakmice.

U 9. kolu Borac je gostovao u Novim Kozarcima ekipi Slobode. Na ovoj utakmici gosti su doputovali bez Đakovića i Arsenijevića koji su imali parne žute kartone. U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba bez nekih izarazitih prilika za postizanje pogodka na obe strane. U drugom delu igre domaća ekipa je rano povela u 47. minutu a posle sumnjive situacije, a kada nije sviran očigledan prekršaj za goste nad Spasićem, a potom i ofsajd pozicije posle čega domaćin postiže pogodak i vodi sa 1:0. Od tog momenta domaći se povlače i čuvaju vođstvo na nefudbalski način, a jer su se često valjali po terenu tražeći pomoć doktora koji je u drugom poluvremenu ulazio u teren desetak puta i tako trošili vreme. Treba istaknuti još da se utakmica do kraja igrala sa samo jendom loptom, a da rezervnih nije bilo jer su ostale dve otišele preko zida i nisu bile vraćene, a loptu sa kojom se igralo često su domaći igrači šutirali van stadiona i uvek se čekalo na vraćanje po nekoliko minuta. U drugom poluvremenu nije bilo efektivne igre više od 15-20 minuta, a glavni sudija utakmicu je produžio za devet minuta! U samom finišu dosuđen je i kazneni udarac za domaću ekipu, opravdano, koji nije iskorišćen jer je golman Borca Katanić odbranio penal tako da se utakmica završila rezultatom 1:0 za domaće.

U desetom kolu u Starčevu je odigran derbi kola. Gostovao je lider na tabeli, ekipa Jedinstva iz Novog Bečeja, koja do tada nije imala ni jedan poraz. Na Opštinskom stadionu u Starčevu pred više od 500 gledalaca odigrana je prva prvenstvena utakmica. Od samog starta igrači domaće ekipe rešeni da nanesu prvi poraz gostima krenuli su u napad i opasno pretili i ugrožavali gol gostiju. U 29. minutu u izglednoj poziciji našao se Đaković kad ga je oborio gostojući igrač Škero, kao poslednji igrač odbrene, a odlični sudija Nikolić iz Knićanina istom je pokazao crveni karton. Činilo se tada da će posao biti olakšan, ali nije bilo tako pošto su gosti posle jednog korenera i nesmotrenosti u odbrani domaćih uspale i da postignu pogodak i povedu sa 1:0, što je bio rezultat poluvremena. U drugom poluvremenu domaći igrači kreću u još žešće napade, a plod takve igre je pogodak Krstića u 57. minutu posle slobodnog udarca sa leve strane koji je izveo Đaković i rezultata je 1:1. U 67. minutu ponovo je na pravom mestu Krstić i golman gostiju bio nemoćan i to je 2:1 za Borac, a na tribinama je zavladala erupcija oduševljenja. Tačku na i na ovoj utakmici stavlja Đaković pogodkom u 90. minutu i postavlja konačan rezultat 3:1 za Borac. Po završetku utakmice mnogobrojna publika aplauzom je pozdravila doamaće igrače i zadovoljna napustila stadion.

Poslednja vest

U utakmici 11. kola Borac je kao gost slavio u Banatskom Karađorđevu sa 2:0 golovima Jovanovića i Krstića.

Kup Vojvodine

U utakmici igranoj za kup Vojvodine, Borac je gostovao Radničkom u Kovinu. Nakon prvog poluvremena Starčevci su vodili s 1:0, a u drugom, kao da ih nije bilo na terenu, primili su četiri gola za: Radnički - Borac 4:1.