Azurirano06:40:21 PM GMT

Back INTERVJU LICE S NASLOVNICE Turnir u stonom tenisu

Turnir u stonom tenisu

• PDF

Ovogodišnji turnir u stonom tenisu bio je jedan od sportskih događaja sa najviše učesnika. Za takmičenje se prijavilo 40 takmičara a nakon žrebanja je odustalo četvoro pa je broj učesnika na kraju bio 36. Moglo ih je biti još više jer je nekolicina zakasnila na početak turnira. Igralo se na dva stola koja je su za ovaj turnir dobijena ljubaznošću Željka Radočaja i Snežane Antonijević. Zbog velikog broja prijavljenih takmičara igralo se po sistemu dva dobijena meča do 11. Na osnovu rezultata postignutih predhodnih godina određeni su nosioci turnira pa je prva dva kola žreb bio poludirigovan. Najbolji igrači se nisu mogli sastati do četvrtfinala. U polufinale su se plasirali: Nebojša Živkov, pobedom nad Milošem Vranićem, Lazar Đurišić pobednik u duelu sa Predragom Stankovićem, LJubiša Popović koji je pobedio Slobodana Đorđevića i jedini trenutno aktivni stonoteniser iz Starčeva Miloš Marković pobedom nad Dejanom Kupusarevićem. Polufinale je igrano na tri dobijena seta i oba su završena maksimalnim pobedama od 3:0. Trijumfovali su Lazar Đurišić i Miloš Marković pobedama nad Nebojšom Živkovim i LJubišom Popovićem. Treće mesto i bronzanu medalju je osvojio Nebojša Živkov pobedom od 3:0 nad Popovićem. Finalni meč između Lazara i Miloša bio je jedan od najneizvesnijih na celom turniru. Nakon rezultata 2:2 u petom setu rezultat je bio 11:9 za Miloša. Tako je Miloš Marković ponovo osvojio turnir i pokazao da je najbolji igrač u ovom sportu u našem mestu. Drugo mesto i srebrna medalja je pripala Lazaru Đurišiću, koji je već osvojio jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju na turnirima u malom fudbalu i fudbalu na pesku i možda je postao jedan od najboljih igrača na “starčevačkoj olimpijadi“. Uveče je na Trgu neolita šetače muzikom s gitare, zabavio Željko Tođeraš Tođa.