Azurirano11:27:46 AM GMT

Back Home

Fudbal: Sigurni u prvenstvu, jaki u kupu

• PDF

Fudbalsko prvenstvo u Vojvođanskoj ligi bliži se kraju, a trka za bodove postaje sve zanimljivija pošto se do samog kraja neće znati koja će ekipa ići u viši rang i koje će ekipe ispasti iz lige. Što se ekipe Borca tiče ona je prebrinula sve brige oko opstanka, a za nešto više nije bilo snage tako da će mirno privesti prvenstvo kraju.

Borac - Jedinstvo N.B. 3:0

U 24. kolu ekipa Borca je na svom terenu dočekala Radnički iz Zrenjanina, ekipu koja se grčevito bori za opstanak. Na ovoj utakmici domaća ekipa je mnogo teže stigla do sva tri boda nego što se očekivalo. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 44. minutu a strelac je bio Deni Babić. U nastavku utakmice propustili su domaći još dve-tri povoljne prilike ali se rezultat nije menjao tako da je završeno 1:0

U 25. kolu Borac je gostovao u Srpskoj Crnji ekipi Budućnosti. Na ovo gostovanje kao mnogo puta do sada ekipa je otputovala desetkovana tako da se nešto više sa ovog gostovanja nije moglo očekivati. Utakmica je završena rezultatom 4:3 u korist domaće ekipe, a strelci za Borac bili su Živković u 60. i 88. min. i Bojan Petković u 80 minutu.

U 26. kolu ekipa Borca je na svom terenu dočekala lidera na tabeli ekipu Radničkog iz Bajmoka. Tokom svih 90. minuta domaći igrači izgarali su na terenu i stvarali povoljne prilike. Najpovoljniju priliku u prvom poluvremenu propustio je Deni Babić u 18. minutu kada sa 5-6 metara nije uspeo da savlada protivničkog golmana. U drugom poluvremenu pritisak domaćih bio je još jači, a gosti su se povukli na svoju polovinu. Prilike za domaću ekipu su se ređale kao na traci, a najpovoljnije propuštaju Arsenijević i Rade Makarun. U 85. minutu posle lepe akcije i idealnog centaršuta sa desne strane Petkovića, najbolje se pred protivničkim golom snašao Stanisavljević i savladao golmana i na taj način pravda je zadovoljena. Do kraja nije bilo više promena tako da je utakmica završena rezultatom 1:0. Ovo je bila najbolja igra domaćih igrača ovog proleća, koji su na kraju burno pozdravljeni od mnogobrojne publike, a bilo ih je oko 500 na Opštinskom stadionu u Starčevu.

U 27. kolu Borac je gostovao u Banatskom Karlovcu ekipi Proletera, još jednom pretendentu za sam vrh tabele. Na ovoj utakmici gostujući igrači nisu uspeli da ponove igru iz prethodnog kola, tako da su doživeli poraz rezultatom 2:0, a golove su primili u drugom poluvremenu u 46. i 80. minutu.

U 28. kolu Borac je dočekao tim Jedinstva iz Novog Bečeja. Starčevci su i u ovom meču slavili iako je prvo poluvreme odigrano bez golova. Nakon ulaska Petkovića u drugom poluvremenu, dobra igra domaćih konačno je rezultirala i pogocima, najpre Makaruna a potom i Perovanovića i Petkovića za konačnih 3:0.