Azurirano03:37:23 PM GMT

Back SPORT SPORT Košarka: Naša košarkaška budućnost

Košarka: Naša košarkaška budućnost

• PDF

Košarkaški klub Borac je sa mlađim pionirima 25. decembra odigrao u Pančevu prvenstvenu utakmicu protiv Tamiša 2. Očekivana pobeda Borca, ali do samog kraja utakmica je bila neizvesna. Starčevci su započeli utakmicu vrlo slabo, tako da se prva četvrtina završila sa 10:7. Druga četvrtina je bila izjednačena što govori rezultat od 8:8, tako da je Tamiš 2 dobio prvo poluvreme sa 18:15. U trećem delu, i pored loše igre Borca, Starčevci ovu četvrtinu dobijaju sa 11:10. U poslednjem delu se rešio pobednik utakmice i naši mališani se napokon bude i dobijaju četvrtu četvrtinu sa 17:7, što je na kraju značilo 43:35 za Borac. Usledila je pauza u toku školskog raspusta, a Borac je to iskoristio da odradi dva treninga u hali na Strelištu i to 28. decembra prošle, i 12. januara ove godine. Dana 14. januara naši su gostovali Tamišu 1, koji je bio favorit u ovoj utakmici što govori krajnji rezultat 54:23 za Pančevce.

Zatim, 23. januara ove godine usledilo je gostovanje ekipi Kids-star iz Vršca. Kao i ostale utakmice Borac je loše startovao tako da prve dve četvrtine domaćin dobija sa 18:9 i 19:12. Drugo poluvreme sasvim drugačije - Starčevci su odlično započeli sa fenomenalnom serijom od 10:0 i tako treću četvrtinu dobijaju sa 14:10, takođe i četvrtu sa 16:12, i pored odlične igre u drugom poluvremenu Vrščani izlaze kao pobednici sa 59:51.

U narednom periodu najmlađi članovi Borca, deca 2001. i mlađi, odigraće niz prijateljskih utakmica sa Omoljicom, Tamišem, Kris- krosom, Kovinom...