Azurirano06:47:19 PM GMT

Back SPORT SPORT KOŠARKA:Pobeda i poraz, deo su sporta

KOŠARKA:Pobeda i poraz, deo su sporta

• PDF

KK Borac nastavio je takmičenje sa najmlađim selekcijama u okviru Kvalitetne lige Banat, a evo i kako su odigrali mlađi pioniri deca da 12 godina.

Dana 29. oktobra Starčevcima je usledilo gostovanje prvoplasiranoj ekipi na tabeli, pančevačkom Kris-Krosu gde su se naši mališani držali dobro do poluvremena, međutim početkom treće četvrtine Borcu ponestaje snage i ovu utakmicu gubi sa 58:42. Zatim, 5.11 u Starčevu gostuje još jedna ekipa sa vrha tabele, pančevački Tamiš 1. Od samog početka utakmice Starčevci su se pokazali inzvarednu igru protiv jakog protivnika. Prvu četvrtinu rešili su u svoju korist sa 18:15, druga je pripala gostima (12:16) što je značilo da je Tamiš 1 dobio poluvreme sa 30:31. Kao i u prethodnoj utakmici našim momcima opada koncetracija i ponestaje snaga te gube treću sa 8:15 i četvrtu sa 9:20, pa tako ovu utakmicu Tamiš 1 dobija sa 66:47. Dana 10. novembra usledilo je gostovanje Tamišu 2. U ovu utakmicu starčevački mlađi pioniri su ušli bez velike želje i motivacije da dobiju ekipu koja je znatno slabijeg kvaliteta što govori i rezultat na poluvremenu gde Tamiš 2 dobija 29:30. Na poluvremenu posle niza kritika od strane trenera Zorana Kokanovića, naši dečaci su se opametili i dobili treću četvrtinu sa 25:11, zahvaljujući jakoj igri u odbrani. U četvtom delu meča su svi dobili šansu da igraju, a ovu četvrtinu košarkaši Borca rešili su u svoju korist. Krajnji rezultat je glasio 60:42 za Starčevce.

Dana 12.11. opet Starčevci igraju kući gde ugošćuju ekipu Kids-star iz Vršca koja je veoma neugodna što se kasnije i ispostavilo. Ova utakmica je bila jedna od najneizvesnijih koju su mlađi pioniri odigrali. Od samog početka Starčevcima ništa nije polazilo za rukom; od šuta za dva poena do slobodnih bacanja, tako da prvu četvrtinu dobijaju gosti sa 15:17, a drugu Borac sa 12:9. U treći deo meča mališani ulaze pametnije glave, koncentrisovanije, borbenije i preciznije za dva poena tako da ovu deonicu dobijaju sa 10:6. U poslednjoj četvrtini se vodila rovovska borba. Borac je dobro krenuo i ostvario sedam poena prednosti, ali se ta prednost brzo istopila i opet utakmica dobija neizvestan tok. Svega 40 sekundi do kraja Starčevci su imali tri poena prednosti i šansu da Nikola Turina poveća prednost sa linije slobodnog bacanja, ali nije uspeo, promašio je oba puta. Kids-star je imao napad i na sreću loptu izbacuju u aut tako da su i Starčevci 10 sekundi do kraja imali napad gde Turina pormašuje ulaz u polukontri, Vrščani pogađaju i smanjuju prednost na pola koša, četiri sekunde do isteka vremena za igru. Trener Kokanović uzima tajm-aut i daje upustva šta da se odigra. Loptu je primio Turina i nad njim je napravljen faul gde ostaje sekunda do kraja i dva bacanja koja naravno promašuje, ali Borac dobija utakmicu sa 49:48. Ova utakmica je dobijena zahvaljujući preciznosti za dva poena Mitra Andrića i Nikole Veličkovića. U nedelju 20. novembra usledilo je gostovanje ekipi iz Banatskog Novog Sela koja je slabijeg kvaliteta ali se ispostavilo kao i do sada da sa manje kvalitetnijim ekipama igramo lošije. Prve dve četvrtine Starčevci iako su otišli slabiji bez tri bolesna igrača gube sa 12:08 i 15:12. I ovo poluvreme su odigrali najlošije do sada, ali popravili su igru u nastavku utakmice zahvaljujući dobrom defanzivnom skoku i jakoj odbrani čovek-na-čoveka gde treću dobijaju sa 16:2 i četvrtu sa 17:12. U ovoj utakmici su se istakli Mitar Andrić, Nikola Veličković Nikola kao i Veljko Antonijević.

Najmlađi članovi KK-a Borac, deca uzrasta od sedam do 10 godina su 16. novembra u Omoljici odigrali prijateljsku utakmicu gde su sva deca koja treniraju mogli da osete igru pod obručima. Najviše su se po kvalitetu istakli Vladan Andrić, Aleksandar Perak, Đorđe Vidić i Milutin Vidić.

1. KRIS KROS 1 Pančevo 8 8 0 593:312 16
2. TAMIŠ 1 Pančevo 8 7 1 533:351 15
3. MLADOST Omoljica 8 6 2 433:315 14
4. BORAC Starčevo 8 5 3 422:392 13
5. KIDS STAR Vršac 8 4 4 476:367 12
6. BASKET KO Kovin 8 3 5 438:465 11
7. TAMIŠ 2 Pančevo 8 2 6 293:494 10
8. BNS B. Novo Selo 8 1 7 252:519 9