Azurirano09:26:14 PM GMT

Back SPORT SPORT ODBOJKA: Počela liga odbojkaša

ODBOJKA: Počela liga odbojkaša

• PDF

Odbojkaši starčevačkog Borca odigrali su četiri utakmice (dve pobede i poraz) i tako započeli takmičenje u Prvoj ligi Srbije. U prvom kolu, Borac je bio boLji od OK Sterija iz Novog Beograda (3:1), usledio je poraz od 0:3 u Subotici od Spartaka, a u trećem kolu OK Borac je u Hali sportova savladao Đerdap s 3:1.

Dobro su igrali Starčevci u prva dva seta i uz dobar prijem, siguran servis, dobru realizaciju kontra napada, ali i uz veći proj grešaka protivnika došli do prednosti od 2:0. Veliki pad u igri domaćih iskoristili su odbojkaši Đerdapa i lako smanjili prednost na 2:1. Sa dobrom igrom gosti iz Kladova nastavili su i u četvrtom setu. Kad su gledaoci u Hali sportova na Strelištu i igrači Đerdapa očekivali da se meč reši u petom setu, domaći su zaigrali kako najboLje znaju.Sjanim servisima kapitena Marka Simijonovića, dobrim blokom i dobrom relizacijom napada Borac je spasao sedam set lopti i realizovao prvu meč loptu za konačnih 3:1. U četvrtom kolu Starčevci su u gostima pobedili tim Smedereva s 3:0.