Azurirano09:26:14 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Starčevci u vrhu tabele

FUDBAL: Starčevci u vrhu tabele

• PDF

Posle deset odigranih kola u Vojvođanskoj ligi grupa Istok, Borac se nalazi na čelu tabele. Evo rezultata poslednjih nekoliko kola:

Borac - Obilić 4:0
AFK Ada - Borac 0:2
Borac - Bačka Pačir 4:0
Radnički Zr. - Borac 2:2
Borac - Budućnost S.C. 5:4

U 6. kolu Borac je na svom terenu dočekao Obilić iz Novog Kneževca. Na ovoj utakmici domaći su stvorili veliki broj prilika za pogodak, dok su gosti doputovali kako bi izborili što časniji rezultat. U prvom poluvremenu domaći su uspeli da postignu samo jedan pogodak a strelac je bio Marjan Spasić u 21. minutu. U drugom poluvremenu Starčevci su nastavili u istom ritmu a u 61. minutu Bojan Petković je povisio na 2:0. U završnici utakmice Boris Klabec postiže još dva pogotka za konačnih 4:0.

U sedmom kolu Borac je gostovao u Adi ekipi AFK-a. Od samog starta, gosti su diktirali tempo i imali inicijativu. Plod takve igre je vođstvo Starčevaca već od 15. minuta kada je Klabec sam izašao ispred golmana domaćih i uspeo da ga zaobiđe i rutinski pošalje loptu u mrežu. U drugom poluvremenu nizale su se šanse StanisavLjevića, Makaruna i Klabeca, ali tačku na ovu utakmicu stavLja Arsenijević u 80. minutu, kada iskosa sa desne strane pogađa nebranjeni deo mreže.

U 8. kolu Borac je ugostio Bačku iz Pačira i lakše nego što se očekivalo uspeo da pobedi s visokim rezultatom. Domaći su igrali bez Makaruna i Mitića koji su imali parne žute kartone. Seriju pogodaka otvorio je Petković nakon odlične kombinacije sa Stanisavljevićem već u osmom minutu meča. U 43. minutu, nakon igranja rukom u šesnaestercu, siguran s bele tačke opet je bio Petković. U nastavku utakmice domaći igraju u istom ritmu i od nekoliko prilika realizuju dve, preko odličnog klabeca i to u 57. i 76. minutu.

U devetom kolu Borac je gostovao Radničkom u Zrenjaninu. Na ovoj utakmici sve je dobro krenulo za Borac. Igrači iz Starčeva bili su nadmoćniji i diktirali su tempo tokom prvog poluvremena. U 20. minutu Borac dolazi i do vođstva efektnim golom Marjana Spasića. Isti igrač postiže i svoj drugi pogodak za goste i to iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane. Taj 60. minut bio je trenutak kada su se igrači Borca okupili kraj zapadne tribine da se zajedno raduju sa pedesetak Starčevaca koji su doputovali kao navijači i koji su sve vreme bodrili svoj klub. I kada su svi očekivali lagani finiš utakmice, domaći u 67. minutu smanjuju na 1:2 a u 85. minutu i izjednačuju iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara! Tako je Borac u finišću utakmice ostao bez dva važna boda, a konačni ishod meča bio je 2:2.

U 10. kolu Borac je dočekao Budućnost iz Srpske Crnje. Na ovoj utakmici viđena je prava goleada, čak devet pogodaka. Borac je poveo s 5:1, poluvreme 2:0, a onda, u poslednjih pola časa igre gosti su smanjili rezultat na 5:4. Na ovoj utakmici Borac je igrao bez Saše Jovanovića i Nikole Poljaka (parni kartoni), Petković je izašao početkom meča zbog povrede, a Rade Makarun i Boris Klabec neposredno pred utakmicu doživeli su saobraćajni udes. Oba igrača se uspešno oparavLjaju i uskoro će ponovo istrčati na teren Opštinskog stadiona u Starčevu.

POSLEDNJA VEST

U nedelju je Borac gostovao u Bajmoku timu Radničkog i izgubio s 3:2. Oslabljeni, bez Makaruna, Klabeca i Petkovića, naši izgleda da i nisu mogli više. Tako je Borac, nakon provedenih nedelju dana na prvom mestu sada pao na treće.

- Vojvođanske lige - Istok - nakon 11. kola sezone 2011/12.

1. Proleter 11 7 4 0 24:10 +14 25
2. Dinamo 11 7 2 2 25:8 +17 23
3. Borac 11 7 2 2 31:19 +11 23
4. Radnički (B) 11 7 2 2 19:12 +7 23
5. Jedinstvo (NB) 11 7 1 3 22:16 +6 22
6. Bačka 1901 11 6 2 3 25:9 +16 20
7. Sloboda 11 5 2 4 11:13 -2 17
8. Budućnost 11 5 1 5 18:16 +2 16