Azurirano07:53:17 PM GMT

Back SPORT SPORT FUDBAL: Uspešan start fudbalera Borca

FUDBAL: Uspešan start fudbalera Borca

• PDF

Novo prvenstvo Vojvođanske fudbalske lige-Istok 2011/2012. startovalo je 20. avgusta. Ekipu Borca u novoj sezoni sa klupe predvodi iskusni Pančevac Dragoljub Kuzmanović, a u letnjem prelaznom roku ekipa je pojačana sa nekoliko proverenih i talentovanih igrača. Na startu prvenstva zabeleženi su sledeći rezultati:
Borac - Vojvodina (N. Miloševo) 6:2
Bačka 1901 - Borac 5:1
Borac - Jedinstvo B. Karađorđevo 2:1
Borac - Dinamo Pančevo 2:1
B.V.Selo: Kozara - Borac 1:1.

U prvom kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Vojvodine iz Novog Miloševa. Od samog starta domaći igrači krenuli su silovito ka protivničkom golu, a plod takve igre je rano vođstvo kada je Vasiljević otvorio seriju u 10 minutu. Na drugi pogodak nije se dugo čekao, a igralo se 17 min. kada Petković drugi put savladao protivničkog golmana i doveo svoj tim u vođstvo od 2:0. Odlična igra domaćih rezultata je novim pogodkom Spasića kada je izvanrednim šutem sa 18 metara povisio na 3:0, a igralo se 29 minut. U 34 minutu. Gosti smanjuju na 3:1 i taj pogodak ništa nije poremetio u igri domaćih, a izvanredni Petković po drugi put se upisuje u listu strelaca za 4:1 što je i rezultat poluvremena. U nastavku domaći su nastavili u istom ritmu i već u 51. minutu posle opravdano dosuđenog kaznenog udarca u listu strelaca se upisuje Rade Markarun i rezultat je 5:1. Gosti u 73. minutu. posle greške u domaćoj odbrani smanjuju na 5:2, a za konačnih 6:2 za domaću ekipu postavio je Makarun svojim drugim golom u 84. minutu.

U 2. kolu Borac je gotovao u Subotici ekipi Bačke 1901 i doživeo težak poraz. Domaća ekipa je rano došla u vođstvu već u 4. minutu bilo je 1:0. Nakon ravnopravne igre u periodu od 30. do 33. min. Ekipa Bačke postiže još dva pogodka, a nakon kardinalne greške golmana Borca Zekovića i rezultat je 3:0 u korist domaćih. Nadu za goste vraća Makarun u 39. minutu kada je uspeo da smanji na 3:1, a posle centrašuta Arsenijevića sa desne strane rutinski je savladao domaćeg golmana. Sve nade Borca da može da uradi nešto više na ovoj utakmici srušene su u 41. minutu kada su domaći postigli i četvrti pogodak. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je pokušala da popravi utisak i imala inicijativu, međutim nije bilo rezultata, a u 77. minutu prima i peti pogodak tako da je utakmica završava rezultatom 5:1.

Borac - Jedinstvo (B. Karađorđevo) 2:1
U trećem kolu Borac je na svom terenu ugostio ekipu Jednistva iz Banatskog Karađorđeva novajliju u ligi. Domaći su od samog starta imali inicijativu, a gosti se uspešno branili i predstavili se kao jedna čvrsta ekipa. I pored nekoliko povoljnih prilika u prvom poluvremenu nije bilo golova, tako da se na odmor otišlo s rezultatom 0:0. Drugo poluvreme je donelo više uzbuđenja. U 54. minutu gosti dolaze u vođstvo sa 1:0 kada je igrač gostiju Stanojević uspeo da savlada domaćeg golmana Mrčića sa 35-40 metara. Od tog momenta domaća ekipa kreće na sve ili ništa, i u 75. minutu uspeva evrogolom Mitića sa 30 metara da izjednači na 1:1. U finišu utakmice domaći pojačavaju još više, a plod takve igre je pogodak Spasića u 86. minutu kada je sa nekih 20 metara uspeo da savlada gostujućeg golmana i donese veliku radost svojom navijačima i pobedu od 2:1.

Borac - Dinamo 2:1
U 4. kolu Borac je ponovo bio domaćin i odigrao lokalni derbi sa ekipom Dinama iz Pančeva. Domaća ekipa silno motivisana ušla je u ovu utakmicu sa željom da zabeleži pobedu. Prvu priliku na utakmici imali su domaći u 13. minutu kada je Spasić sa 17-18 metara pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčava Klabec i sa 5-6 metara pogđa još jednom i to na isto mesto. U 28. minutu posle jednog kontranapada ekipa Dinama uspeva da povede sa 1:0 preko Arbutine. Samo dva minuta kasnije posle jednog slobodnog udarca za Borac sa 22 metra na dobjenu loptu natrčava Klabec i rezultat je 1:1, a igralo se 30 minut. Do kraja poluvremena bilo je još prilika za pogodak, ali se rezultat nije menjao. U drugom poluvremenu Borac je krenuo još odlučnije, a prava erupcija dogodila se u 57. minutu kada je Saša Jovanović uspeo da postigne drugi pogodak za domaću ekipu i dovede svoj tim u vođstvo od 2:1. U poslednjih dvadesetak minuta gosti preuzimaju inicijativu, ali domaći uspešno odlolevaju svim njihovim naletima tako da se rezultat do kraja utakmice nije menjao. Gledaoci, njih oko 1.000, zadovoljno su napustili stadion uz aplauz domaćim igračima za prikazanu igru i zasluženu pobedu. Ekipa Borca na ovoj utakmici je igrala u sledećem sastavu: Zeković, Jovanović S, Poljak N, Mitić, Ćirković, Klabec, Petković, Stanisavljević, Spasić, Makarun i Vasiljević, a igrali su još Vučić, Mašić i Vasić.

B. V. Selo: Kozara - Borac 1:1
U petom kolu ekipa Borca gostovala je u B. V. Selu ekipi Kozare. Na ovom izuzetno neugodnom gostovanju ekipa Borca pružila je dobru partiju i bila ravnopravan protivnik domaćoj ekipi. Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 15. minutu kad je Stanisavljević iz povoljne pozicije sa desne strane pogodio spoljni deo mreže. U 27. minutu domaća ekipa je povela sa 1:0 udarcem po zemlji sa nekih 15 metara. Ekipa Borca se nije predavala i nakon bolje igre u 44. minutu uspeva da izjednači preko Makaruna kada je majstorski lobovao domaćeg golmana. U drugom poluvremenu bilo je prilike za postizanje pogodka i na jednoj i na drugoj strani, ali se rezultat do kraja utakmice nije menjao, tako da je završeno 1:1.

Evo rasporeda narednih utakmica:

6. kolo: Borac - Obilić (N. Kneževac);
7. kolo: A.F.K. (Ada) - Borac;
8. kolo: Borac - Bačka (Pačir)
9. kolo: Radnički (Zrenjanin) - Borac

Poslednja vest
U nedelju je Borac kao domaćin savladao ekipu Obilića iz Novog Kneževca s rezultatom 4:0 (1:0). Nakon ove pobede, Borac zauzima 4. mesto na tabeli Vojvođanske lige - Istok.