Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/arhivasn/public_html/207/plugins/system/plg_japopup/fancybox/fancybox.php:283) in /home/arhivasn/public_html/207/plugins/system/jat3/core/parameter.php on line 161

Warning: Creating default object from empty value in /home/arhivasn/public_html/207/plugins/system/jat3/core/joomla/modulehelper.php on line 320
Pioniri Borca sedmi u Vojvodini!

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/arhivasn/public_html/207/templates/snovine/blocks/topbar.php on line 20
Wed
06
26
2019

Azurirano
Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/arhivasn/public_html/207/plugins/system/jat3/core/common.php on line 1515
10:20:26 PM GMT

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/arhivasn/public_html/207/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Back SPORT KOŠARKA Pioniri Borca sedmi u Vojvodini!

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/arhivasn/public_html/207/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

• PDF

Mlađi pioniri KK-a Borac završili su takmičenje u Kvalitetnoj ligi Vojvodine osvojivši 4. mesto u A grupi a u konačnom plasmanu, od 12 ekipa koje su se takmičile, zauzeli su sedmo mesto. Dana 27. marta u sali Osnovne škole Borac je ugostio drugoplasirani Feniks iz Bačke Palanke, iygubivši ovaj meč sa 69:47. Drugog aprila naši mališani gostovali su u Rumi, i iako se činilo da Borac može lako da pobedi u ovoj utakmici jer je u prethodnoj u Starčevu pobedio s 38 koševa razlike, nije bilo tako. Starčevci su dobro počeli i prvu četvrtinu dobili s 15:3, a naročito se istakao Nikola Turina. Mećutim, u nastavku je došlo do pada koncentracije i Borac gubi s 17:7. U trećoj četvrtini sigurna igra Rumljana i 14:8, a u poslednjem delu utakmice u igru ulazi Dimitrije Stojiljković koji sigurnim pogocima dovodi do rezultatske neizvesnosti i izjednačenja na 46:46. A onda, Turina dodaje do Andrića koji retko promašuje ali je ovoga puta ruka zadrhtala, zatim je Tasković promašio dva slobodna bacanja pa je utamica rešavana u produžecima gde su se Starčevci bolje snašli i na kraju pobedili s 52:50. U ovoj utakmici istakao se Bojan Ivošević. Poslednju utakmicu pred svojom publikom Borac je odigrao 10. aprila sa vršnjacima iz Futoga. Ovo je ujedno bio i derbi. Kao po običaju, Borac startuje dobro i prvu četvrtinu dobija s 13:12, a razlika je mogla biti i veća. U drugoj četvrtini, opet kao po običaju, gosti su bolji i dobijaju je s 22:13. U nastavku opet preokret i 16:6 za Starčevce, dok je u poslednjoj četvrtini vodila prava rezultatska klackalica; dva minuta pre kraja Borac je vodio s 54:50 i u samom finišu pritisak je urodio plodom za konačnih 61:50 za domaće. Poslednju utakmicu Borac je trebalo da odigra u Subotici sa Spartakom, ali zbog loše finansijske situacije nije se moglo otputovati, što je službenih 20:0 za Spartak.

Selekcija dece 1999. godište ostvarila je izuzetan uspeh samim tim što je bila prva u Regionalnoj ligi južnog Banata i daljim plasmanom u Kvalitetnoj ligi Vojvodine. Ovakav uspeh nije zabeležen u poslednjih 15 godina od kako je generacija 1983. godište zabeležila plasaman od 6. mesta u Srbiji.

Najmlaći članovi KK-a Borac, deca od 2000. do 2004. godišta, odigrali su nekoliko utakmica, najpre u Starčevu sa Crepajom, a potom su dve nedelje kasnije i gostovali istoj ekipi. Oba puta Starčevci su pobedili.

I ove godine, uprkos lošoj materijalnoj situaciji, u Starčevu će se gledati i utakmice prvog tima. Kako stvari stoje, Borac će igrati u grupi sa Opovom, Belom Crkvom, Radničkim iz Kovina i Ilandžom.

1. SPORT NJORLD Novi Sad 10 9 1 593:341 19
2. FENIKS Bačka Palanka 10 9 1 563:439 19
3. BASKETBOL STARS Futog 10 5 5 499:415 15
4. BORAC Starčevo 10 4 6 452:567 13
5. RU KOŠ Ruma 10 2 8 356:538 12
6. SPARTAK Subotica 10 1 9 291:454 10