Azurirano10:20:26 PM GMT

Back SPORT KOŠARKA Pioniri Borca sedmi u Vojvodini!

Pioniri Borca sedmi u Vojvodini!

• PDF

Mlađi pioniri KK-a Borac završili su takmičenje u Kvalitetnoj ligi Vojvodine osvojivši 4. mesto u A grupi a u konačnom plasmanu, od 12 ekipa koje su se takmičile, zauzeli su sedmo mesto. Dana 27. marta u sali Osnovne škole Borac je ugostio drugoplasirani Feniks iz Bačke Palanke, iygubivši ovaj meč sa 69:47. Drugog aprila naši mališani gostovali su u Rumi, i iako se činilo da Borac može lako da pobedi u ovoj utakmici jer je u prethodnoj u Starčevu pobedio s 38 koševa razlike, nije bilo tako. Starčevci su dobro počeli i prvu četvrtinu dobili s 15:3, a naročito se istakao Nikola Turina. Mećutim, u nastavku je došlo do pada koncentracije i Borac gubi s 17:7. U trećoj četvrtini sigurna igra Rumljana i 14:8, a u poslednjem delu utakmice u igru ulazi Dimitrije Stojiljković koji sigurnim pogocima dovodi do rezultatske neizvesnosti i izjednačenja na 46:46. A onda, Turina dodaje do Andrića koji retko promašuje ali je ovoga puta ruka zadrhtala, zatim je Tasković promašio dva slobodna bacanja pa je utamica rešavana u produžecima gde su se Starčevci bolje snašli i na kraju pobedili s 52:50. U ovoj utakmici istakao se Bojan Ivošević. Poslednju utakmicu pred svojom publikom Borac je odigrao 10. aprila sa vršnjacima iz Futoga. Ovo je ujedno bio i derbi. Kao po običaju, Borac startuje dobro i prvu četvrtinu dobija s 13:12, a razlika je mogla biti i veća. U drugoj četvrtini, opet kao po običaju, gosti su bolji i dobijaju je s 22:13. U nastavku opet preokret i 16:6 za Starčevce, dok je u poslednjoj četvrtini vodila prava rezultatska klackalica; dva minuta pre kraja Borac je vodio s 54:50 i u samom finišu pritisak je urodio plodom za konačnih 61:50 za domaće. Poslednju utakmicu Borac je trebalo da odigra u Subotici sa Spartakom, ali zbog loše finansijske situacije nije se moglo otputovati, što je službenih 20:0 za Spartak.

Selekcija dece 1999. godište ostvarila je izuzetan uspeh samim tim što je bila prva u Regionalnoj ligi južnog Banata i daljim plasmanom u Kvalitetnoj ligi Vojvodine. Ovakav uspeh nije zabeležen u poslednjih 15 godina od kako je generacija 1983. godište zabeležila plasaman od 6. mesta u Srbiji.

Najmlaći članovi KK-a Borac, deca od 2000. do 2004. godišta, odigrali su nekoliko utakmica, najpre u Starčevu sa Crepajom, a potom su dve nedelje kasnije i gostovali istoj ekipi. Oba puta Starčevci su pobedili.

I ove godine, uprkos lošoj materijalnoj situaciji, u Starčevu će se gledati i utakmice prvog tima. Kako stvari stoje, Borac će igrati u grupi sa Opovom, Belom Crkvom, Radničkim iz Kovina i Ilandžom.

1. SPORT NJORLD Novi Sad 10 9 1 593:341 19
2. FENIKS Bačka Palanka 10 9 1 563:439 19
3. BASKETBOL STARS Futog 10 5 5 499:415 15
4. BORAC Starčevo 10 4 6 452:567 13
5. RU KOŠ Ruma 10 2 8 356:538 12
6. SPARTAK Subotica 10 1 9 291:454 10