Azurirano10:20:26 PM GMT

Back SPORT FUDBAL Nikako do dobrih rezultata

Nikako do dobrih rezultata

• PDF

Zahuktava se prvenstvo u Vojvodjanskoj ligi Istok, a fudbalerima Borca nikako da krene. U poslednjih nekoliko utakmica nisu uspeli da zabeleže ni jednu pobedu.

Borac - Obilić / Gosti nisu došli

U 18. kolu Borac je gostovao lideru na tabeli ekipi Bačke Topole. Borac je pružio snažan otpor favorizovanom domaćinu i bio ravnopravni protivnik tokom cele utakmice. Bačka Topola je povela u 23. minutu kada je igrač domaćih Pavlov lobovao istrčalog golamana Borca Popovića. Međutim, gol domaćih nije uzdrmao Borac pa u 42. minutu dolazi do izjednačenja kada se Marjan Spasić prikrao iza leđa domaćih odbrambenih igrača. U drugom poluvremenu usledila je incijativa domaćih, a Starčevci su svoje prilike videli u nekoliko kontri. I onda, u 88. minutu nakon centrašuta sa 30-tak metara sa strane, neko od igrača domaće ekipe samo je okrznuo loptu koja se našla u mreži Borca, za konačnih 2:1.

U 19. kolu Borac je dočekao Radnički iz Zrenjanina, kandidata za ispadanje. Domaći su u ovu utakmicu ušli olako, ali situacija na terenu bila je drugačija. Plod dobre igre gostiju krunisan je u 22 minutu golom za 1:0 za Radnički, pravim projektilom nakon odbijene lopte u šesnaestercu domaćih. Od tog momenta Borac igra angažovanije i preokreće rezultat. Najpre, iz opravdano dosućenog penala Perovanović izjednačuje a potom isti igrač u 44. munutu sa ivice šesnaesterca šalje projektil u gornji desni ugao protivničkog gola. U nastavku gosti ponovo stiču inicijativu ali bez prilike za gol. Tu priliku imao je Aresnijević u 80. minutu kada je sa 5-6 metara volejem prebacio čitav gol. Kada su svi na terenu i u mnogoborjnoj publici očekivali kraj meča došlo je do katastrofalne greške golmana Borca Popovića koji je pogrešio nakon vraćene lopte od saigrača Malinovića, protivnički igrač mu je oduzeo loptu i nonšalantno postigao izjednačujući pogodak.

U 20. kolu Borac je gostovao u Srpskoj Crnji ekipi Budućnosti, timu iz gornjeg dela tabele. Igralo se po izuzetno jakom vetru koji je u prvom delu bio saveznik igračima iz Starčeva. Međutim, prilike Arsenijevića, Labudića, Saše Jovanovića i Mitića, otišle su u vetar. U nastavku, šansa Parojčića, prečka i stativa domaćih i podela bodova na kraju - 0:0.

U 21. kolu Borac je na svom terenu ugostio Kozaru iz Banatskog Velikog Sela. Gosti su na ovaj meč doputovali s jasnim ciljem - da ne prime gol. Tako su od samog početka igrali na svojoj polovini a protivnički gol ih nije mnogo zanimao. Domaći su u prvom poluvremenu imali samo jednu priliku Makaruna. U nastravku, Borac je dodao gas pa su se gosti branili i sa po 10 igrača. Najpovoljniju priliku za domaće propušta Marjan Spasić u 80. minutu kada sa 3-4 metra šutira preko praznog gola. Bunker gostiju je izdržao, a u samom finišu umalo šok na stadionu na kome se okupilo 600 ljubitelja fudbala - kontra gostiju, jedan igrač izlazi sam pred golaman Zekovića u pokušaju da ga lobuje. Vrhovima prstiju, golman Borca skreće loptu u korner. Tako je i ova utakmica završena bez pogodaka.

U 22. kolu Borac je gostovao u Novom Bečeju ekipi Jedinstva. Borac je igrao dobro samo u prvih pola časa igre stvorivši nekoliko šansi. Ali, u 33. minutu domaći postižu pogodak nakon greške odbrane Borca, što je i rezultat poluvremena. U nastavku još dva pogotka u mreži Starčevaca, u 55. i u 80. minutu za konačnih 3:0 za Jedinstvo.

U 23. kolu Borac je trebalo da ugosti tim Obilića iz Novog Kneževca. Mećutim, ta utakmica nije odigrana jer gosti nusu došli. Navodno, zbog kvara na autobusu. Takmičarski organi doneće odluku šta će se na kraju desiti sa ovom utakmicom, da li će se registrovati pobedom Borca ili će biti odigrana nova utakmica.