Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/arhivasn/public_html/206/plugins/system/plg_japopup/fancybox/fancybox.php:283) in /home/arhivasn/public_html/206/plugins/system/jat3/core/parameter.php on line 161

Warning: Creating default object from empty value in /home/arhivasn/public_html/206/plugins/system/jat3/core/joomla/modulehelper.php on line 320
Polovičan uspeh na startu prolećnog dela

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/arhivasn/public_html/206/templates/snovine/blocks/topbar.php on line 20
Sat
10
20
2018

Azurirano
Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/arhivasn/public_html/206/plugins/system/jat3/core/common.php on line 1515
08:43:40 PM GMT

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/arhivasn/public_html/206/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Back SPORT FUDBAL Polovičan uspeh na startu prolećnog dela

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/arhivasn/public_html/206/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

• PDF

Prolećni deo prvenstva u Vojvođanskoj Fudbalskoj ligi grupa Istok, nastavljen je 12. marta. Na startu drugog dela prvenstva fudbaleri Borca zabeležili su polovičan uspeh. U prvom prolećnom kolu Borac je gostovao u Adi ekipi AFK-a i doživeo poraz rezultatom 2:0.

Već na samom startu utakmice, u drugom minutu domaća ekipa je posle kornera i greške gostujuće odbrane povela sa 1:0. Nakon ranog vođstva domaćina ekipa Borca je preuzela inicijativu i do poluvremena imala dve prilike za postizanje gola preko Arsenijevića i Makaruna, ali nije uspela da realizuje ni jednu. U samom finišu prvog poluvremena u 43 minutu još jedna kardinalna greška Borčeve odbrane i domaćin vodi sa 2:0 što je i rezultat poluvremena. U nastavku utakmice gostujuća ekipa je napadala i stvorila još dve-tri povoljne prilike za postizanje pogotka preko Makaruna i Vasiljevića, ali nije uspela da ih realizuje. U 83. minutu igrač Borca Spasić dobija drugi žuti karton na utakmici i isključenje iz igre, a na tu odluku sudije reaguje kapiten gostiju Perovanović i on zarađuje isključenje iz igre, tako da je Borac završio utakmicu sa dva igrača manje, a rezultat je ostao do kraja nepromenjen.

U drugom prolećnom kolu koje je odigrano 20. marta Borac je na svom terenu dočekao Proleter iz Banatskog Karlovca. U ovu utakmicu fudbaleri Borca ušli su izuzetno motivisani i željni da zabeleže pobedu iako su nastupali oslabljeni bez igrača koji su u prvom kolu zaradili crvene kartone (Spasić i Perovanović). Od samog starta utakmice Borac je dikitrao tempo i imao više od igre. Prvu priliku na utakmici imala je domaća ekipa u 10. minutu kada se Rade Makarun našao “oči u oči“ sa gostujućim golmanom koji uspeva nogom da spreči pogodak. U 18. minutu još jedna odlična akcija Borca, kada kapiten ekipe na ovoj utakmici Saša Jovanović šutira glavom ka golu gostiju, a lopta pogađa stativu tako da je i ova prolika otišla u nepovrat. U 25. minutu utakmice dosuđen je slobodan udarac iskosa sa desne strane za domaću ekipu. Izveo ga je Vasiljević, a na pravom mestu se našao igrač najniži rastom - Makarun, koji je uspeo loptu glavom da smesti u gol nemoćnog golmana gostiju i tako donese veliku radost domaćim navijacima i vođstvo od 1:0. Do poluvremena Borac je stvorio još nekoliko povoljnih prlika, a najzreliju priliku imao je Mitić u 44. minutu kada je sa svega tri metra prebacio prazan gol. U drugom poluvremenu domaća ekipa nastavila je u istom ritmu, a posle još jedne lepe akcije i centaršuta sa leve strane Vasiljevića ponovo je na pravom mestu Rade Makarun i Borac je poveo sa 2:0 a igrao se 80 minut.

U 84. minutu posle jednog kontranapada domaćih, Ćirković je izbegao ofsajd poziciju i izašao sam ispred gostujućeg golmana, uspeo je da ga zaobiđe i plasira loptu u prazan gol i tako postavio konačan rezultat ove utakmice - 3:0.

Publika, njih oko 300, zadovoljno je uz aplauz ispratila fudbalere Borca u svlačionicu. Ukoliko budu pružali ovakve partije, domaći igrači će iz nedelje u nedelju “dovoditi“ publiku na Opštinski sadion u Starčevu.

Na ovoj utakmici Borac je nastupio u sledećem sastavu: Popović, Jovanović S, Poljak N., Mitić, Malinović, Ćirković, Parojčić, Vučić, Aresnijević, Vasiljević i Makarun, a igarli su još Komnenović, Jaćimović i Ivanković.

U narednom kolu ekipa Borca gostuje u Bačkoj Topoli istoimenoj ekipi, a potom 3. aprila na svom terenu dočekuje Radnički iz Zrenjanina.